همکاری استودیوهای بازیسازی Xbox با سازنده کال آف دیوتی موبایل

مایکروسافت برای ساخت نوعی محتوای ویدیو گیمی با تیمی استادیو، زیرمجموعه شرکت چینی تنسنت همکاری می‌کند.

طبق جدیدترین اخبار بازی، استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس با تیمی استادیو، سازنده‌ی کال آف دیوتی موبایل و یکی از زیرمجموعه‌های شرکت چینی تنسنت  نوعی همکاری را آغاز کرده است. این خبر که در یک وب‌سایت چینی و به زبان چینی منتشر شده، توسط گوگل ترنزلیت به انگلیسی ترجمه شده است و در آن می‌خوانیم که این دو شرکت «با همکاری یکدیگر می‌توانند محتوای ویدیو گیمی عالی تولید کنند و نوعی تجربه‌ی حسی جدید را در زمینه‌ی بازی‌ها به بازیکنان ارائه دهند.» همچنین اشاره شده که اطلاعات بیشتر از این همکاری در ماه‌های آتی منتشر خواهد شد. براساس منابع خبرگزاری رویترز، تیمی استادیو در حال حاضر بزرگ‌ترین استودیوی بازی‌سازی دنیا محسوب می‌شود که در سال ۲۰۲۰ توانسته ۱۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

این استودیو در غرب بیشتر به‌خاطر بازی کالاف دیوتی موبایل شناخته می‌شود که اخیرا خبر آمد بیش از ۵۰۰ میلیون بار روی پلتفرم‌های موبایلی دانلود شده است. بااین‌حال، تیمی استودیوز بازی‌های دیگر نیز می‌سازد که در چین و کشورهای آسیای شرقی طرفداران بی‌شماری دارد. یکی از این بازی‌ها Honor of Kings، یک بازی الهام‌گرفته‌شده از لیگ آو لجندز است که به‌لطف محبوبیت بالایش در چین، در حال حاضر یکی از پول‌سازترین بازی‌های موبایلی در جهان است.

تیمی استادیو همچنین در حال حاضر در حال ساخت بازی پوکمون، یک بازی چندنفره‌ی فری تو پلی و در سبک موبا است و قصد دارد آن را برای پلتفرم‌های نینتندو سوییچ، اندروید و iOS منتشر کند. حال باید منتظر ماند و دید که همکاری مایکروسافت با تیمی استودیوز قرار است به ساخت چه اثری بینجامد و آیا بازی مشترک آن‌ها در انحصار پلتفرم‌های موبایل خواهد بود یا برای کنسول‌های ایکس باکس عرضه خواهد شد.

منبع: زومجی

برچسب ها
اخبار بازی ها

نظرات (۱)

  • avatar
    illidandemo سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ای خاک تو سره مدیران بلیزارد یعنی بلیزارد از اینا کمتره؟ یعنی هر وقت از این اخبار میبینم بیشتر حالم از بلیزارد بهم میخوره